System FM dla dzieci

ca_zestaw Wzmocnienie dźwięku za pomocą aparatów słuchowych ułatwia słyszenie, poprawiając tym samym zrozumienie mowy. Są jednak sytuacje, w których sam aparat może okazać się niewystarczający. Wiele dzieci, nawet w bardzo dobrze dobranych i dopasowanych aparatach słuchowych, może mieć problemy w hałaśliwej klasie. Szepcząca koleżanka z ławki, rozmowy kolegów siedzących między dzieckiem a nauczycielem oraz ciągły hałas (np. szelest kartek) mogą bardzo utrudnić zrozumienie tematu lekcji.

W takiej sytuacji pomocne są systemy FM. Osobny mikrofon (umieszczony np. na szyi nauczyciela) odbiera sygnał mowy za pomocą pętli indukcyjnej i przesyła go do systemu FM, który z kolei przesyła go do aparatu słuchowego na uchu dziecka. System FM znacząco ułatwia zrozumienie mowy poprawiając średni współczynnik SNR (stosunek mowy do szumu) nawet o 12-20 dB. W efekcie system FM ułatwia naukę i przyswajanie wiadomości. Ułatwia również kontakt dziecka z nauczycielem “zmniejszając dystans” i pozwalając usłyszeć i zrozumieć go nawet w tłumie rozgadanych rówieśników.

Systemy FM mają zastosowanie w szkołach, przedszkolach, kościołach, centrach kulturalnych i kongresowych, pozwalając dzieciom i dorosłym z wadami słuchu swobodne uczestniczenie w wykładach, uroczystościach i zgromadzeniach publicznych.Aparaty słuchowe Siemens są kompatybilne z większością dostępnych na rynku systemów FM. Systemy FM można czasem podłączyć do urządzeń audio i słuchać z ich pomocą muzyki, ale w tym celu zdecydowanie lepiej sprawdza się system miniTek i Tek, który nie wymaga żadnych kabli i oferuje o wiele więcej możliwości.

Dofinansowanie do systemu znajdziesz tutaj.